Як працює автомийка самообслуговування взимку

Як працює мийка самообслуговування взимку

 

Щоб зрозуміти, як працює автомийка самообслуговування взимку, потрібно розібратися, яким критеріям має відповідати комплекс для функціонування при негативних температурах. Адже від вибору будматеріалів, обладнання та дотримання правил технології будівництва залежить ефективність роботи і дохідність комплексу в зимовий період.

Всі схильні до замерзання системи і установки накопичення і подачі рідин повинні встановлюватися нижче рівня промерзання грунту. Обов'язково потрібно вибирати для будівництва автомобільної мийки матеріали, які не піддаються деформації під впливом температур Також дуже важливе облаштування системи «Антифрост» і встановлення теплих підлог на кожному мийному посту.

Як облаштовується мийка самообслуговування, щоб ефективно працювати взимку

Що потрібно зробити, щоб автомийка самообслуговування ефективно працювала взимку

Для ефективної роботи мийки самообслуговування взимку в процесі її проектування і будівництва обов'язково потрібно передбачити:

 1. Монтаж систем водопостачання, системи дозації в технічній кімнаті, очищення стоків нижче рівня промерзання грунту.
 2. Створення для персоналу мийки самообслуговування взимку оптимальних умов праці.
 3. Облаштування теплої підлоги на кожному посту мийного комплексу.
 4. Монтаж системи «Антифрост» — для запобігання замерзання рідин в магістралях низького і високого тиску.
 5. Проектування і монтаж ефективних систем очищення стічних вод (оптимальний варіант — септики).
 6. Безперебійне постачання на мийку самообслуговування взимку ефективної автохімії, контроль її концентрації і підігрів.

Системи водопостачання, дозації, очищення стічних вод

Для того щоб зрозуміти, як працює автомийка самообслуговування взимку, розглянемо правила встановлення системи водопостачання. При її проектуванні і монтажі фахівці компанії «LuxWash»:

 • проектують систему подачі води так, щоб труби не контактували з залізобетонними конструкціями, тому що ймовірність промерзання грунту біля ростверків, фундаментів, балок і опор значно вище;
 • підбирають оптимальний для запобігання замерзання рідин діаметр і матеріал виготовлення труб системи водопостачання;
 • монтують магістралі подачі води нижче рівня промерзання грунту — від 60 до 140 см. (залежить від регіону і середніх температур в зимовий період).

Для ефективного очищення і запобігання замерзання стоків на мийці самообслуговування взимку встановлюється септик або каскад септиків. Процес очищення в подібних ємностях супроводжується бурхливою діяльністю бактерій і виділенням тепла, тому при постійній роботі комплексу стічні води в них не замерзають.

Вибір матеріалів і технологій для будівництва комплексу

Технології та матеріали для будівництва ефективно працюючої взимку автомийки самообслуговування

На ринку немає спеціально призначених для експлуатації в літній або зимовий період будматеріалів. Але є два критерії, яким вони повинні відповідати — якість і дотримання вимог технологій в процесі будівництва і монтажу.

Для забезпечення ефективної роботи автомийки самообслуговування в зимовий період фахівці компанії:

Облаштовують теплі підлоги на кожному комплексі

На кожному посту автомийки монтується тепла підлога — система для подачі і циркуляції теплоносія для підігріву підлоги при низьких температурах, що складається з труб певного діаметру:

 • між чорновим і фінішним шарами бетону монтується екструдований пінопласт, встановлюється теплоізоляційний екран, після чого укладаються труби теплої підлоги;
 • встановлюється армована сітка з арматури певного діаметру — для зв'язування шарів і зміцнення бетону;
 • завершальний етап — фінішна обробка поверхні теплої підлоги.

Облаштування теплої підлоги виключає ризик утворення криги на її поверхні при негативних температурах, запобігає замерзанню стоків і сприяє їх безперешкодному відведенню в септики або каналізацію.

Вибирають якісний бетон для будівництва комплексу

Якісний бетон і дотримання технології його заливки — гарантія конструктивної цілісності всіх конструкцій і ефективної роботи комплексу. Щоб якісно облаштувати чорнові і фінішні шари бетону, на автомийці самообслуговування рекомендується:

 • створювати піщано-щебеневу подушку з щебеню фракцією від 20 до 40 мм. товщиною 15-20 см;
 • використовувати якісний бетон марок M 250-M 300;
 • облаштовувати з арматури діаметром 10-12мм. армуючу сітку для зв'язування і зміцнення всіх шарів бетону;
 • доставляти бетон на об'єкт і здійснювати його заливку безпосередньо міксерами компанії-виробника;
 • заливати бетон по маяках і обов'язково ретельно його утрамбовувати.

Готують фахівців і створюють оптимальні умови для роботи персоналу

Умови для оптимальної роботи обладнання і персоналу автомобільної мийки взимку

Щоб створити оптимальні умови для роботи персоналу мийки самообслуговування взимку, компанія «LuxWash» утеплює всі адміністративні і технічні будівлі. Всередині приміщень монтуються і підключаються системи опалення.

Персонал комплексів готується в нашому центрі і здатний контролювати роботу устаткування і усувати будь-які несправності при замерзанні або зупинці систем автомийок самообслуговування. Компанією також створено спеціальний підрозділ, фахівці якого готові швидко виїхати на будь-який побудований і обслуговуваний нами об'єкт і оперативно усунути всі несправності.

Монтують системи «ANTI-FROST»

Укомплектована термодатчиком система «ANTI-FROST» призначається для автоматичного включення циркуляції води в системах низького і високого тиску при зниженні температури до + 4 °C. Вона здатна забезпечувати безперебійну роботу комплексу взимку при зниженні температур до -15-20 °C.

Комплектація системи «ANTI-FROST»:

 1. Циркуляційний насос.
 2. Набір клапанів.
 3. Призначені для експлуатації взимку пістолети.

Система «ANTI-FROST» комплектується спеціальними пістолетами для експлуатації взимку

Детальніше про монтаж, призначення та принцип функціонування системи «ANTI-FROST» можна дізнатися, переглянувши це відео:

Постачають автомобільну хімію для ефективної роботи автомийки самообслуговування взимку

Для безперебійного функціонування мийки самообслуговування взимку важливо вибрати якісну автохімію, яка не втрачає характеристики при негативних температурах і здатна:

 • ефективно готувати кузова машин для подальшої мийки, розчиняючи неорганічні і органічні забруднення;
 • видаляти з поверхонь лакофарбових покриттів автомобілів забруднення, що залишилися після попередньої обробки;
 • захищати кузова автомобілів від негативного впливу зовнішніх агресивних чинників і надавати їм привабливий зовнішній вигляд.

Хочете докладніше дізнатися, як працює автомийка самообслуговування взимку? У розділі «Контакти» вказані e-mail та номер телефону компанії «LuxWash». Зателефонуйте нам в будь-який зручний час або надішліть заявку на консультацію на електронну пошту. Наші менеджери зв'яжуться з Вами, нададуть всю необхідну інформацію і проконсультують з питань будівництва та вибору обладнання для безперебійного функціонування автомийок самообслуговування в зимовий період.

Схожі статті: