Тепла підлога на автомийці самообслуговування: для чого потрібна, переваги встановлення і особливості монтажу

Тепла підлога на автомийках самообслуговування: для чого потрібна, переваги встановлення і особливості монтажу

 

Потенційні замовники будівництва комплексів часто запитують нас, навіщо потрібна тепла підлога на автомийці самообслуговування. Тому в цій статті ми вирішили розповісти, що таке система підігріву підлоги, як вона облаштовується і які функції виконує. Поговоримо також про переваги та особливості облаштування теплих підлог на автомийних комплексах.

Що таке тепла підлога і навіщо вона потрібна на автомийці

У конструктивному плані тепла підлога для автомийки самообслуговування «LuxWash» мало чим відрізняється від аналогічної за функціоналом побутової системи:

 • на чорновий шар бетону кожного посту укладається екструдований пінопласт, тепловий екран і встановлюються труби для подачі та циркуляції теплоносія;
 • після цього монтується арматурна сітка;
 • наступний етап — фінішна стяжка теплої підлоги.

Для чого це потрібно? Основна функція теплої підлоги на автомийці самообслуговування — подача теплоносія для підігріву поверхні підлог мийних постів. Це дозволяє повноцінно використовувати всі функції комплексу взимку при негативних температурах. На поверхнях підлог мийних постів не утворюється крига, вода безперешкодно стікає в приямки та відводитися в каналізацію.

Етапи облаштування теплої підлоги на мийці самообслуговування «LuxWash»

Етапи монтажу теплої підлоги на автомийці самообслуговування

Процес монтажу теплої підлоги на автомийці самообслуговування можна розділити на кілька основних етапів:

1. Створення опалубки

Опалубка — дуже важливий елемент при облаштуванні теплої підлоги на автомобільній мийці самообслуговування. Як матеріал для її будівництва фахівці компанії можуть використовувати:

 • дошки;
 • метал;
 • бордюри.

У певних випадках для посилення опалубки може використовуватися металевий куточок.

2. Заливка ідеально рівного чорнового шару бетону

Нижній шар підлоги має виготовлятися з якісного бетону і бути ідеально рівним. Від цього залежить якість монтажу всіх елементів і подальша функціональність теплої підлоги і надійність фінішного чистового шару.

3. Укладання екструдованого пінопласту

На чорновий шар бетону укладається екструдований пінопласт товщиною 5 см. При цьому важливо не монтувати матеріал біля пістолетів, приямків і по контуру автомийки. Є ризик руйнування матеріалу при контакті з сонячними променями і брудом. Особливо важливо, щоб екструдований пінопласт не контактував з вологою — ввібравши воду, під впливом негативних температур взимку, матеріал буде розширюватися, руйнуючи бетонну плиту.

Фахівці компанії «LuxWash» рекомендують укладати пінопласт, відступивши від країв приямків на 10 см. При монтажі матеріалу також рекомендується відступати від країв контурів автомийки на 30-35 см. Це захистить матеріал від негативного впливу зовнішніх факторів і виключить ризик руйнування бетонної плити підлоги в процесі експлуатації комплексу взимку.

4. Укладання теплового екрану

Тепловий екран для облаштування теплої підлоги на автомобільній мийці самообслуговування

На наступному етапі монтажу теплої підлоги на мийці самообслуговування укладається тепловий екран, який виконує 2 важливі функції:

 1. Нанесена на тепловий екран розмітка дозволяє укладати труби підігріву підлоги, правильно вигинаючи їх і зберігаючи оптимальну для ефективного обігріву підлоги відстань між ними.
 2. Екран запобігає витоку тепла в нижній шар бетону, відображаючи його вгору. Завдяки цьому заощаджується енергія і забезпечується максимальна ефективність теплої підлоги.

Зверніть увагу, це важливо! При облаштуванні теплої підлоги фахівці компанії «LuxWash» рекомендують використовувати 2 види труб. Вони відрізняються не тільки за кольором, але й діаметром:

 1. Червона труба (Ø — 16 мм). Через менший діаметр вона повинна монтуватися безпосередньо біля технічної кімнати (джерела подачі теплоносія).
 2. Біла труба (Ø — 20 мм). Її діаметр більше, тому труба монтується подалі від технічної кімнати.

5. Монтаж труб, армування

Установка труб і армування бетону для облаштування теплої підлоги на автомобільній мийці самообслуговування

На цьому етапі, відповідно з нанесеною на тепловий екран розміткою, встановлюються труби для подачі та циркуляції теплоносія з кроком в 150 мм. Далі облаштовується армування. У кожному окремому випадку крок арматури для армування (посилення) бетонного покриття розраховується інженером індивідуально, з урахуванням навантаження на плиту. Після цього заливається фінішний шар теплої підлоги.

Важливі нюанси облаштування теплої підлоги

При проектуванні та облаштуванні теплої підлоги на автомийці самообслуговування потрібно дотримуватися певних правил, які допоможуть уникнути проблем і зробити все якісно:

 1. Максимальна довжина прокладеної на певному віддаленні від технічної кімнати (джерела подачі теплоносія) труби діаметром 20 мм. не повинна перевищувати 70 м. Недотримання цього правила може стати причиною утворення криги на підлогах постів, що в свою чергу призведе до заносу автомобілів і травмування клієнтів в процесі миття транспортних засобів.
 2. Труби підігріву теплої підлоги повинні встановлюватися на відстані не менше ніж 15 см. від елементів кріплення металевого каркасу, бетонних колон і кріплень тубусів. Це виключить ризик їх пошкодження в процесі монтажу колон, встановлення каркасу, закріплення і приєднання тубусів.
 3. При монтажі труб потрібно дотримуватися всіх заходів безпеки, щоб не порушити їх цілісність. Якщо в процесі експлуатації підлоги виявиться, що є протікання, то їх неможливо буде усунути. Доведеться демонтувати все покриття.

 Заливка фінішного шару теплої підлоги на автомийці самообслуговування

Зацікавила наша пропозиція? Хочете дізнатися більше про характеристики, переваги монтажу, вартість облаштування теплої підлоги на мийці самообслуговування і умови співпраці? У розділі «Контакти» Ви знайдете e-mail та телефонний номер компанії «LuxWash».

Надішліть заявку на консультацію через форму зворотного зв'язку на сайті, напишіть нам на електронну пошту або зателефонуйте за вказаним телефоном. Наші менеджери самі зв'яжуться з Вами, нададуть всю необхідну інформацію і проконсультують з будь-яких питань.

Схожі статті: