Відкрита або крита автомийка самообслуговування: переваги і недоліки

Автомийка самообслуговування відкритого або критого типу: переваги і недоліки

 

Компанія «LuxWash» — лідер на українському ринку будівництва відкритих і критих автомийок самообслуговування «під ключ». Допомагаючи своїм партнерам організувати високорентабельний бізнес, ми надаємо кваліфіковану підтримку в процесі вибору, придбання ділянок і отримання дозвільної документації.

Ми розробляємо проєкти, будуємо і комплектуємо комплекси надійним і економічним устаткуванням провідних світових, європейських компаній і власного виробництва. Враховуємо побажання клієнтів, місце розташування комплексів, результати маркетингових досліджень потреб цільової аудиторії і попит на подібні послуги в місті, населеному пункті або районі.

Кожна відкрита або крита мийка самообслуговування максимально автоматизується. Це дозволяє знизити собівартість і сформувати конкурентну вартість послуг. Завдяки цьому комплекси окупаються протягом 2-2,5 років.

Ми обслуговуємо і готуємо обладнання до роботи в літній і зимовий період. Всім партнерам постачається за оптовою ціною якісна автохімія й надається кваліфікована інформаційна підтримка. Надаються інструменти для ефективного управління, контролю і розвитку бізнесу.

Типи мийок самообслуговування

Залежно від конструктивних особливостей будівель, устаткування і способів надання послуг комплекси діляться на 2 типи:

 1. Криті мийки самообслуговування — зазвичай облаштовуються в уже наявних капітальних будівлях. Можуть також спеціально будуватися капітальні або модульні утеплені технічні приміщення (інформацію про дизайн конструкцій і матеріали будівництва можна знайти, пройшовши за посиланням). Найчастіше це великі за площею «глухі» бокси з воротами для в'їзду і виїзду обслуговуваних автомобілів.
 2. Відкриті мийки самообслуговування — комплекси з певною кількістю проїзних постів у вигляді металоконструкцій, розділені між собою і накриті загальним навісом.

Крита мийка самообслуговування: переваги і недоліки

Комплекс мийки самообслуговування з боксами закритого типу

Основна перевага в тому, що крита мийка самообслуговування може ефективно використовуватися в будь-який час року, незалежно від кліматичних умов — наявності або відсутності опадів, високих або низьких температур. Ще одна перевага — економія бюджету на будівництво при розміщенні комплексу в уже наявній капітальній будівлі.

Для облаштування такого комплексу потрібно менше площі в порівнянні з відкритим типом.

З умовних недоліків критої мийки самообслуговування можна виділити:

 • незручність виїзду задом з «глухого» боксу (якщо немає наскрізного проїзду транспортних засобів);
 • нижчу в порівнянні з відкритими комплексами прохідність — 3-4 автомобілі/год;
 • вищу в порівнянні з облаштуванням відкритих постів вартість будівництва «теплих» боксів.

Переваги та недоліки відкритих мийок самообслуговування

Відкрита мийка самообслуговування на 5 постів

Якщо крита автомийка самообслуговування вимагає наявності або будівництва великої за площею будівлі, то відкритий комплекс складається з декількох постів з металоконструкцій. Вони накриті загальним навісом і розділені між собою перегородками з алюмінієвих каркасів і загартованого скла.

Переваги відкритих мийних комплексів:

 • низький у порівнянні з вартістю будівництва критої мийки самообслуговування бюджет облаштування та обладнання;
 • висока прохідність — 6-8 автомобілів/год;
 • висока рентабельність і швидка окупність через менший бюджету на будівництво, більшу кількість мийних постів і їх високу пропускну здатність (це дозволяє обслуговувати на 300-400% більше клієнтів у порівнянні з комплексом закритого типу).

Але для подібних комплексів потрібні ділянки великої площі — для будівництва адміністративних, технічних приміщень та облаштування під'їзних шляхів, стоянок, зон перетирання автомобілів і розміщення достатньої кількості мийних постів.

Дизайн і матеріали будівництва відкритих і критих мийок самообслуговування

Кожна відкрита або крита автомийка самообслуговування будується нами по індивідуально розробленому дизайну. Крім побажань і потреб партнерів при його розробці враховуються:

 • загальна архітектура і стилістика будівель в місті, районі або населеному пункті;
 • місце розташування, площа ділянки;
 • кількість постів, потреба в будівництві та облаштуванні під'їзних шляхів, стоянок, матеріал покриття території комплексу;
 • режим роботи — для цілодобового функціонування встановлюється ефективне освітлення, адаптується логотип компанії або розробляється власна вивіска автомобільної мийки з підсвічуванням;
 • загальна концепція комплексу — виходячи з переліку основних і додаткових послуг.

Кожна побудована нами відкрита або крита мийка самообслуговування вигідно відрізняється дизайном, що дозволяє постійно залучати нових клієнтів. Завдяки грамотному розташуванню будівель, постів, в'їздів, виїздів не утворюються черги і збільшується пропускна здатність комплексів. Виключається простій обладнання, забезпечується максимальний комфорт для клієнтів.

Матеріали для будівництва відкритих і критих автомобільних мийок

Метал — доступний матеріал для будівництва відкритої автомобільної мийки

Як матеріали для будівництва технічних приміщень відкритих комплексів і боксів критих автомобільних мийок використовуються:

 1. Традиційна цегла або газоблоки. Зводяться капітальні споруди, проводиться фінішна обробка фасадів і стін всередині приміщень.
 2. Метал — створюється зварений каркас, обшивається профнастилом або алюмінієвим екобондом, утеплюється пінопластом або запінюється поліуретановою піною.
 3. Сендвіч-панелі — сучасний матеріал для будівництва та облицювання дахів і стін будинків, що не потребує фінішної обробки.

Для будівництва і облаштування постів відкритих комплексів використовуються:

 • оцинкований метал — для виготовлення каркасів боксів;
 • гартоване скло «триплекс» — для облаштування перегородок між постами;
 • стійкий до впливу ультрафіолетового випромінювання полікарбонат — для накриття навісів.

Для ефективного функціонування відкритих автомийок самообслуговування взимку облаштовуються теплі підлоги: створюються щебеневі подушки, монтуються, утеплюються екструдованим пінопластом і заливаються якісним бетоном труби для підігріву підлоги площадок відкритих боксів.

Підготовка кваліфікованого персоналу

Нами створено центр підготовки персоналу, в якому проходять навчання та підвищення кваліфікації:

 • оператори, обслуговуючі відкриті комплекси;
 • персонал критих мийок самообслуговування;
 • обслуговуючі обладнання відкритих і закритих комплексів фахівці.

Виходячи з побажань, потреб замовників і цільової аудиторії фахівці компанії «LuxWash» готові розробити дизайн комплексу і побудувати відкриту або криту мийку самообслуговування протягом 3-6 міс. Терміни будівництва залежать від кількості та площі технічних будівель, території комплексу в цілому, обладнання, комплектації автомобільної мийки та переліку послуг, що надаються.

Схожі статті: