Системи очищення води на автомийці самообслуговування

На кожному побудованому компанією «LuxWash» комплексі встановлюється система очищення води на автомийці для ефективного перероблювання відпрацьованих стоків. Завдяки цьому виключається ризик накладення штрафів за забруднення навколишнього середовища відповідними державними службами.

Якісно перероблені стоки безпечно відводяться в каналізацію, без шкоди навколишньому середовищу скидаються на ґрунт або у водойми. Після проходження через системи очищення води на автомийці вода також може використовуватися повторно, що значно знижує собівартість послуг, що надаються.

Для чого встановлюється система очищення води на автомийці

Для чого на автомийці проектується і встановлюється система очищення води

Найчастіше на автомобільних мийках самообслуговування використовується вода з міського водопроводу. У ній у великих концентраціях присутні:

 • солі жорсткості (магній і кальцій);
 • залізо і хлор;
 • великі механічні частинки (пісок, глина тощо);
 • всілякі органічні і неорганічні домішки.

При відсутності попередньої обробки за допомогою системи очищення води на автомийці ці забруднення знижують ефективність і скорочують тривалість функціонування обладнання. При цьому значно погіршується якість послуг, що надаються — є ризик пошкодження цілісності лакофарбового покриття, на кузовах автомобілів будуть залишатися плями.

Крім перерахованих вище забруднень, після обслуговування машин в стоках у великій концентрації міститься автохімія, що використовується в процесі миття автомобілів. Якісна система очищення води на автомийці дозволяє видаляти всі ці забруднення. Далі стоки безпечно скидаються в міську каналізаційну мережу, в водойми, на ґрунт або використовуються повторно.

Переваги очищення води на автомийці:

 • зменшується навантаження, знижуються витрати на обслуговування, збільшується термін експлуатації обладнання;
 • повністю виключається ризик накладення штрафів перевірчими органами і службами або закриття комплексу, не завдається шкода навколишньому середовищу;
 • збільшується термін експлуатації обладнання і поліпшується якість мийки автомобілів;
 • підвищується рентабельність бізнесу, оскільки очищена вода використовується повторно, що значно знижує собівартість послуг.

Ефективні системи очищення води на автомийці

Ефективна система очищення води на автомийці передбачає монтаж обладнання для комплексної підготовки використовуваної при митті машин води і очищення стоків:

 • механічного очищення;
 • знезалізнення і пом'якшення;
 • очищення води за технологією зворотного осмосу.

Механічне (попередня) очищення води та стоків

Попередня механічна очистка стоків і води на автомийці

Для якісної попередньої підготовки вихідного середовища на кожному комплексі компанією «LuxWash» встановлюються системи очищення води на автомийці — спеціальні магістральні фільтри. Вони монтуються на труби, по яких вода подається на помпи та апарати високого тиску. Виходячи зі складу води, роль фільтрувальних елементів можуть виконувати спеціальні картриджі-мішки, металеві сітки, поліпропіленові матеріали.

Для затримання великих механічних забруднень після миття машин в підлогах мийних постів або в спеціально відведених місцях встановлюються резервуари для відстоювання стоків (пісковловлювачі, септики), розділені на кілька відсіків. Вода відстоюється в них, домішки осідають, після чого видаляються й утилізуються. Попередньо очищені стоки перетікають по спеціальних переливах або перекачуються дренажними насосами на доочистку для утилізації або повторного використання.

Пом'якшення води на автомобільній мийці

Пом'якшення і очищення води на автомийці зворотним осмосом

Після механічного очищення вода призначається тільки для попереднього змочування кузовів автомобілів. Для якісної мийки вона непридатна — в ній містяться солі жорсткості. Через них утворюються вапняні відкладення, які знижують ефективність і термін роботи насосів і апаратів високого тиску. Це також знижує ефективність і збільшує витрату автомобільної хімії.

Розв'язання проблеми — монтаж системи очищення води на автомийці для видалення солей жорсткості — іонообмінного фільтра. При проходженні через подібну установку, з водопровідної води за допомогою засипки з полімерної смоли видаляються (замінюються іонами натрію) іони магнію і кальцію. Вода не впливає негативно на обладнання і якість послуг, що надаються.

Система очищення води на автомийці зворотним осмосом

Для фінішного ополіскування кузова автомобіля потрібна ідеально чиста вода, після якої на лакофарбовому покритті не буде плям. Найбільш ефективна система очищення води на автомийці для цих цілей — промислова установка зворотного осмосу.

Технологія зворотного осмосу передбачає фільтрацію води під високим тиском через спеціальні мембрани. Ці фільтраційні елементи пропускають молекули води, затримуючи інші домішки. Тому вихідне середовище очищається (дистилюється) практично до ідеального стану.

Переваги системи очищення води на автомийці зворотним осмосом:

 • збільшуються ефективність і термін служби обладнання, знижуються витрати на обслуговування і ремонт;
 • підвищується якість послуг і знижується витрата автохімії;
 • скорочується час мийки автомобілів;
 • на лакофарбовому покритті не залишається плям і розлучень після мийки автомобілів очищеною за технологією зворотного осмосу водою.

Грамотне проєктування і якісна установка системи очищення води і стоків на автомийці — обов'язковий етап організації і будівництва комплексу. Завдяки цьому дотримуються всі екологічні вимоги і нормативи, не завдається шкоди навколишньому середовищу.

Устаткування дозволяє істотно економити цінний ресурс, підвищує якість і знижує собівартість послуг. Відповідно з'являється можливість встановлювати конкурентні ціни, що збільшує потік клієнтів і підвищує рентабельність бізнесу.

Потрібна детальніша інформація щодо характеристик і конструктивних особливостей системи очищення води на автомийці і застосовуваних технологіях? Телефонний номер і email компанії вказані в розділі «Контакти». Ви можете написати або зателефонувати нам в будь-який зручний час і отримати вичерпні відповіді на всі запитання.

Схожі статті: